Loading...
Start a new Travel Blog! Blogabond Home Maps People Photos My Stuff

Jaipur

Jaipur, India


Začínám chápat, jak tenhle nábor dobrovolníků funguje. Ze začátku jsem se bál, že je to třeba možná nějaký podvod. Že ze mě chtějí jenom vytáhnout prachy a o nic víc jim nejde. A je zajímavé, že je to opravdu tak. Pan Vinod Meena, který to všechno organizuje, je stárnoucí, vlastně docela nemluvný a i trochu protivný chlapík, který umí udělat webové stránky a dostat se na přední místa ve vyhledávačích. Zajišťuje pro své kámoše pronájem jejich pokojíků turistům, co chtějí na svých cestách dělat něco trochu méně obvyklého. Že by ty turisty jen tak nedostal, kdyby pro ně neměl taky další nabídku, to dobrovolnictví, to je pravda, ale on tu nabídku má a docela uspořádanou, takže si ty peníze zaslouží. Bydlet a dostávat najíst za sto dolarů týdně, to není nic drahého, ale jemu a těm domácím to stačí.

Vinod Meena je nemocný člověk. Pořád něco zobe z krabičky. A kašle, že z něj jde strach. Když se rozdávaly nemoci, ukazovali mu všechny možné, aby si vybral. A jeho zaujala ta nejhnusnější, zabodl do ní prst a řekl: "Tu beru!" A teď ji má. (Já vím, že existují i japnější slovní hříčky, ale nemohl jsem si pomoct.) Pořád mluví o astmatu a bronchitidě a já mu to chci věřit, protože tuberu bych vedle sebe fakt nechtěl. Ale kašlat krev jsem ho neviděl a moc s ním nejsem.

permalink written by  ac on January 27, 2012 from Jaipur, India
from the travel blog: IndiaJourney
Send a Compliment


comment on this...
Previous: Jaipur Next: škola

trip feed
author feed
trip kml
author kml

   

Blogabond v2.40.58.80 © 2018 Expat Software Consulting Services about : press : rss : privacy
View as Map View as Satellite Imagery View as Map with Satellite Imagery Show/Hide Info Labels Zoom Out Zoom In Zoom Out Zoom In
find city: